Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Diverse / Ram 13095298



*

nr 1309 5298


Ram

till brasskärm, rokokostil, 100x65 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 24 februari 2020
kl 18:28:59


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
23/2 19:18:11 1      100 kr
24/2 15:39:37 1      Vinnande bud
24/2 18:23:59 2      250 kr
24/2 18:23:59 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram rokoko rokoko-stil rokokostil till brasskärm
  • 6665 AkrylmÃ¥lning
    Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 20:08
  • 6536 Blyerts
    Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 18:57
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 20:19
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 19:33
  • 6506 Färglitografi
    Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 18:29
  • 6663 Färglitografi
    Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signerad, nu..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 18:33




Ladda ner broschyr